Czy teraz kupować nieruchomości?

mieszkania w bloku

Pytanie to zadaje sobie wiele osób, które marzą o zakupie swojego własnego mieszkania lub domu. Czy w tym roku jest odpowiedni okres na zakup mieszkania, jak prezentuje się aktualnie rynek nieruchomości? Na te pytania odpowiedź znajdziecie w moim artykule.

Rynek nieruchomości

Aktualnie, prognozuje się, że rynek nieruchomości jest już nasycony. Wskazuje to na fakt, że nie wszystkie mieszania, które sprzedają deweloperzy, znalazły swoich nabywców. W związku z tym mieszkania mogą mieć niższą cenę, niż jeszcze rok temu. Dzięki temu, to klienci mogą wybierać w ofertach, co gwarantuje większy wybór i możliwości.

dom i procent na równoważni

Stopy procentowe

Stopy procentowe są w Polsce obecnie najniższe w historii. Ten fakt oznacza, że również kredyty powinny być tańsze. Nie zawsze tak jest, bo banki często naliczają sobie marżę, która niweluje spadek ceny kredytu, niemniej jednak warto szukać tańszych kredytów na rynku. Z racji niskich stóp procentowych, nie opłaca się również odkładać pieniędzy na lokatach, ponieważ mają niskie oprocentowanie, warto więc te pieniądze zainwestować w nieruchomość.

Wkład własny

W poprzednim roku wkład własny wynosił tylko 5%, w tym roku wynosi już 10%, a w następnym będzie to już 15%. Nie zawsze łatwo jest młodym ludziom uzbierać 40 tysięcy złotych, warto więc pomyśleć o kredycie w tym roku. Dzięki temu nasz wkład własny będzie niższy.

Podsumowując, warto pomyśleć o zakupie nieruchomości w tym roku. Jest dużo mieszkań na rynku, więc można wybrać odpowiednie mieszkanie do własnych potrzeb, Oprócz tego stopy procentowe są niskie, więc koszt zaciągnięcia kredytu jest niższy, a także wkład własny jest jeszcze w tym roku niższy niż w kolejnym. Warto więc rozważyć zakup jeszcze do końca roku!

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s