Dlaczego warto inwestować w nieruchomości?

kamienica

Mówi się, że najlepsza inwestycja, to zakup nieruchomości. Czy rzeczywiście tak jest? Co daje nam taki zakup? Czy jest to dobra lokata kapitału?

Inwestycja na lata

Ulokowanie pieniędzy w nieruchomościach, to inwestycja na lata. Ceny nieruchomości zazwyczaj idą w górę, więc sprzedając, można zyskać. Niektórzy wręcz specjalizują się w zakupach nieruchomości i po kilku latach sprzedają je z zyskiem warto więc pomyśleć o takiej inwestycji własnych oszczędności. W przypadku natomiast, gdy na rynku jest bessa i nieruchomości są tanie, można po prostu poczekać kilku lat, aż cena nieruchomości pójdzie w górę. Nieruchomość można także wynająć, dzięki czemu sama może na siebie zarabiać.

rezydencja

Dla potomnych

Jeśli ktoś ma dzieci, to również jest to bardzo dobry pomysł na inwestycję. Kupując mieszkanie można je przekazać potem dzieciom, które mogą taką nieruchomość spieniężyć i mieć pieniądze na swoje własne mieszanie lub po prostu tam zamieszkać. Takie mieszkanie dla dzieci może się również przydać, gdy dziecko wyfrunie z gniazda i pójdzie na studia. Będzie miało miejsce, w którym może zamieszkać, jak również może wynajmować na przykład pokoje w mieszkaniu i dzięki temu mieć własne środki na utrzymanie się.

A może budowa?

Pamiętajmy również, że nieruchomość to także grunty i działki. To również bardzo dobra inwestycja, ponieważ taką działkę możemy sprzedać z zyskiem. Dodatkowo oprócz możliwości ulokowania kapitału, taka działka może się przydać w przyszłości, gdy zdecydujemy o budowie domu.

Pamiętajmy więc, że zakup nieruchomości, to inwestycja na długie lata, która nigdy się nie przeterminuje. Zawsze możemy czerpać zyski, z racji tego, ze ktoś ją wynajmuje lub użytkuje, a dodatkowo może to być zabezpieczenie nasze i naszych dzieci w przyszłości.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s