Ile kosztuje przeprowadzka?

pracownicy pakujący do kartonów

Każdy znasz przynajmniej raz w życiu się przeprowadza. Gdy jesteśmy młodzi, zdarza się to zazwyczaj częściej. Zwykle nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z tym sami i potrzebujemy pomocy wynajętej firmy. Jakie są to koszty i od czego zależy cena?

Cena zależy od

Ceny kształtują się ze względu na poszczególne składniki. Ważne jest, co dokładnie ma przewozić firma. D tego dostosowuje swoje auta, w zależności, czy będą to meble, czy też kartony. Kolejna kwestia, to czas trwania przeprowadzki, w który wliczane są czasy postoju.

Przenoszenie

Kolejną kwestią w przypadku przeprowadzki jest noszenie rzeczy. Możemy wynająć do tego dodatkowe osoby z firmy przeprowadzkowej lub zorganizować to we własnym zakresie. W przypadku zdecydowania się na pomoc firmy koszt zwiększa ilość osób potrzebnych do załadunku i rozładunku. Ważne dla firmy będzie również, czy w budynkach znajdują się windy, czy wszystko będą musieli sami wnosić i znosić.

Jak daleko?

Oczywiście zazwyczaj stawki ustalane są godzinowo, jednak, gdy przeprowadzka wiąże się z dalszym przejazdem, to firma przeprowadzkowa liczy sobie stawkę dodatkowo od przejechanych kilometrów.

Koszt

Koszt wynajęcia auta z kierowcą to około 80 złotych za godzinę. W przypadku pomocy dwóch pracowników, to około 100 złotych. Załadunek i rozładunek to koszt rzędu 100 zł za godzinę. Natomiast stawka za kilometr to około 1,5 PLN. Koszt przeprowadzki na teranie Polski to średnio 500 zł. W przypadku przypadku za granicę to koszt od 1500 złotych wzwyż.

Mam nadzieję, że już wiecie, jak kształtują się ceny na rynku i że artykuł był pomocny. Pozdrawiam!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s